Bugun...


Türkiye’nin dört bir yanından #MeydanNobeti ‘ne mesaj
Askeri darbe girişimini protestolar, aradan geçen bir haftaya rağmen aralıksız sürüyor. Protestoların sosyal medyadaki buluşma adresi ise Twitter’de açılan #MeydanNobeti adlı hashtag oldu.

facebook-paylas
Tarih: 22-07-2016 18:12
Türkiye’nin dört bir yanından #MeydanNobeti ‘ne mesaj

Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı’nda kurulan dev sahnenin etrafında her akşam toplanmakta olan onbinlerce vatandaş darbe girişiminde bulunan Fetö’cülere tepkilerini gösteriyorlar. Taksim Meydanında toplanarak meydan nöbeti tutan vatandaşların arasında Mısır, Filistin, Suriye, Türkmenistan gibi dünyanın farklı birçok ülkesinden vatandaşların olduğu ve darbe karşıtı gösterilere destek verdikleri dikkatlerden kaçmadı.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİNİN YAZILDIĞI DEV PANO

Beyoğlu Belediyesi’nin Taksim Meydanında kurduğu ve üzerinde askeri darbe girişimine karşı çıktıkları sırada darbeci askerler tarafından şehit edilen vatandaşların isimlerine yer verildi. Panodaki isimleri gören birçok vatandaş gözyaşlarına hâkim olamazken pano önünde bulundurulan deftere duygu ve düşünceler yazılıyor.

#MEYDANNOBETI SOSYAL MEDYANIN BULUŞMA ADRESİ OLDU

Twitter’de günler öncesinden açılan #MeydanNobeti isimli hashtag vatandaşların sosyal medyadaki buluşma adresi oldu. Beyoğlu Belediyesi’nin meydanın farklı bir alanına kurduğu dev ekran #MeydanNobeti için vatandaşların hizmetine sunuldu. Hashtag’a vatandaşların attıkları mesajlar ve fotoğraflar Belediye ekipleri tarafından dev ekrana yansıtılıyor.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN TAKSİM’E MESAJ

#MeydanNobeti isimli hashtag’a Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar tarafından mesajlar atıldığı görülüyor. Siirt’ten, Rize’den, Ağrı’dan, Mersin’den, Konya’dan, İzmir’den birçok sosyal medya kullanıcısının #MeydanNobeti isimli hashtag’a mesaj göndererek Taksim’de meydan nöbeti tutanlara selam yolladıkları ve kendi bulundukları meydanlara ait resimler göndererek “biz de kendi meydanlarımızdayız” dedikleri görüldü. Öte yandan dev ekran önünde bulunan kamerayla vatandaşların fotoğrafları Türkiye haritası içerisine yerleştirilip çekilerek sosyal medyada paylaşılması vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle karşılanıyor.

TAKİP ETMEK İSTEYENLER İÇİN İŞTE O ADRESLER

Türkiye’nin dört bir yanında sosyal medyanın buluşma noktası olan #MeydanNobeti hashtag’ı ile ilgili farklı diğer sosyal medya ağlarının da aktif olarak kullanıldığı öğrenildi. Twitter’in yanı sıra diğer sosyal medya hesaplarının Facebook, Instagram ve Youtube gibi adresler üzerinde “MeydanNobeti” ismiyle kullanılabiliyor.
Editör: Eyüp GüzelYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI