Bugun...


Medyada Tophanelilerin Filistin Yürüyüşü
20 Mayıs Pazar günü Tophane'de Filistin'e destek yürüyüşü yapan mahallelilerin tepkisiyle ilgili medyada yer alan haberler.

facebook-paylas
Tarih: 24-05-2018 17:56
Medyada Tophanelilerin Filistin Yürüyüşü

Haber Ajanslarının yanısıra gazeteler ve internet sitelerinin yer verdiği Tophane'lilerin Filistin'e destek yürüyüşü kamuoyunda mahalle refleksiolarak olumlu karşılandı. İşte çıkan haberlerden bazıları:

 

MİLLİ GAZETE'DEN ALI ÇAĞLAR TINBEK'İN HABERİ

Tophane, Filistin için sokağa döküldü
İşgalci İsrail’in Filistin topraklarında sürdürdüğü katliamları lanetlemek ve Filistinli Müslümanlara destek için “İsrail’e lanet yürüyüşü” düzenlendi.

İşgalci İsrail’in Filistin topraklarında sürdürdüğü katliamları lanetlemek ve Filistinli Müslümanlara destek için “İsrail’e lanet yürüyüşü” düzenlendi. Geçtiğimiz gün Tophane Merkez’den başlayan yürüyüşte, “Kahrolsun İsrail”,  “İsrail Filistin’den defol” ve tekbir sesleri yükseldi. Mahalleli, ellerinde “Gazze’ye selam direnişe devam” dövizleri taşıyarak Tophane Parkı’na yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan Tophaneliler, İsrail ve ABD’yi lanetleyerek, Müslüman katline bir an önce son vermesi çağrısında bulundu.

 

MİLLİYET GAZETESİ HABERİ

Tophaneli Vatandaşlardan Filistin'e Destek Yürüyüşü
Beyoğlu Tophane’de yaşayan vatandaşlar, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliam nedeniyle Filistin’e destek yürüyüşü düzenledi. ABD ve İsrail aleyhinde sloganlar atan grup, yürüyüşün ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

HABER7. COM'UN HABERİ

ABD’nin İsrail Büyükelçiliği'nin Tel Aviv’den Kudüs’e taşımasının ardından başlayan protesto gösterilerinde onlarca Filistinli şehit oldu, binlerce Filistinli de yaralandı. Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında gerçekleştirilen Filistin’e destek gösterileri kapsamında Beyoğlu’nun Tophane semtinde yaşayan vatandaşlar da destek yürüyüşü düzenledi. Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla semtte yürüyüş yapan vatandaşlar, ABD ve İsrail aleyhinde sık sık slogan attı. Yaklaşık 45 dakikalık yürüyüşün ardından grubun Tophane parkında toplanması sonrasında basın açıklaması gerçekleştirildi. 

 

İHLAS HABER AJANSI (İHA) HABERİ

Tophaneli vatandaşlardan Filistin’e destek yürüyüşü

Beyoğlu Tophane’de yaşayan vatandaşlar, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliam nedeniyle Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirdi. ABD ve İsrail aleyhinde sloganlar atan grup, yürüyüşün ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. ABD’nin İsrail Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasının ardından başlayan protesto gösterilerinde onlarca Filistinlinin şehit olması ve binlercesinin de yaralanmıştı. Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında gerçekleştirilen Filistin’e destek gösterileri kapsamında Beyoğlu’nun Tophane semtinde yaşayan vatandaşlar da destek yürüyüşü düzenledi. Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla semtte yürüyüş yapan vatandaşlar, ABD ve İsrail aleyhinde sık sık slogan attı. Yaklaşık 45 dakikalık yürüyüşün ardından grubun Tophane parkında toplanması sonrasında basın açıklaması gerçekleştirildi. “Kendisine ‘devlet’ diyen korsan aslında acizdir” Basın açıklamasında, “Bugün burada hep birlikte bütün bir mahalle olarak bir araya geldik. Çünkü vatan toprağımız olan Gazze’de şühedamız var. Dün gece cenaze namazlarını kıldık, avuçlarımızı açıp Gazze şehitlerimize rahmet, geride bıraktıkları çocuklarına veya anne babalarına sabırlar diledik. Kendisine “Devlet” diyen korsan, haydut ve Peygamberler katili Siyonist Yahudi yönetimi, aslında acizdir. Düşünün ki kendisine devlet diyen ve ülkesi olduğunu savunan bir yönetim, sözde kendi ülkesinin başkentini bir şehirden başka bir şehre taşıma kararını tek başına alamıyor. Bir başka devletin güçlü bir şekilde desteğini istiyor. İşte o yüzden diyoruz ki Kudüs, İslamdır” denildi. Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI