Bugun...


Hürriyet’ten Melis Alphan’dan bayağılaşan bir Tophane yazısı
Milletin değerlerine, inancına her fırsatta laf çakmayı maharet sanan Cihangir ve Nişantaşı entellerinin Tophane üzerine sıkıcı, bayağılaşan yazılarına bir yenisi daha eklendi.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2017 15:25
Hürriyet’ten Melis Alphan’dan bayağılaşan bir Tophane yazısı

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Melis Alphan… 12 Haziran 2017 tarihli köşesinde Tophane insanını hedef göstermiş. Bilindik, sıkıcı, bayağılaşan yazılardan biri. Yeni bir şey yok. İnsanların hiçe saydıkları değerlerini, inançlarını “nasıl aşağılasam?” telaşıyla yazılmış diğer yazıların benzeri.

TÜRKİYE’NİN KAŞARI OLMAK İSTİYORMUŞ

Normalde bir insana “kaşarsın” derseniz bu tartışma sebebidir. Hatta muhtemelen kavga sebebi de olabilir. Fakat bu! Kadına “kaşarsın” deseniz “ay ne güzel söyledin” diyecektir. Çünkü yine aynı gazete köşesinde “Türkiye’nin kaşarı olmak istiyorum” diye yazmıştı. Tophane insanı üzerinden muhafazakar kavramlara saldırmakla medenileştiğini sanan bu takım taklavat böyle bir şey işte. Ödlek takımıdır. Masa başında, yazdıkları köşelerde cesaret hapı mı kullanıyorlar bilmiyorum fakat gerçekte ödlek takımıdır.

HZ.PEYGAMBER’LE İLGİLİ SKANDAL TWİT ATMIŞTI

Bu! Kadın 3 yıl önce Hz.Peygamber (s.a.v.) ile ilgili skandal bir twit atmıştı. Özgür kız ya! Değerlere hakaret etmek, incitmek, laf çakmak bunların mahallesinde prim yapıyor. Hz.Peygamber ile ilgili attığı o adice twite konu-komşu tüm Müslüman ahali yine twitter’den tepki gösterince bu sefer bu hatun “yobazlar saldırıyor” diye karşılık vermişti.

GEZİ KIŞKIRTMASINDA BATI’YA KENDİ ÜLKESİNİ JURNALLEDİ

Bu hatun kişi, malum Gezi kışkırtmasında aktörlük yapmıştı. Bilindik Gezici tayfasından yani. Attığı twitlerle kendi ülkesi Türkiye’yi Batı medyasına karşı jurnallemişti.

ŞİMDİ DE TOPHANE İNSANINA SARDI

Geçtiğimiz günlerde Cihangir’de evcil köpeklerin parkların olmaması gereken bölümlerinde gezdirilmesi nedeniyle çıkan sözlü tartışma yerini sopalı saldırıya bırakmıştı. Evcil köpeklerin her tarafı pisletmesinden bunalan Cihangir’deki mahalleli bir vatandaş köpek sahibine tepki gösterdi. İddialara göre köpek sahibinin tepkiler karşısında lakayt davranışları mahalle sakinini çileden çıkarmış ve sopayla saldırmasına sebep olmuştu. Konu budur.

Konuyu “Bu saldırganların güvendiği ‘abi’ler kim?” başlığıyla köşesine taşıyan kaşar, Tophane insanını rencide edici sıkıcı, bayağı yazılara bir yenisini daha ekledi. Köşe kapmış entel, Cihangir adına Tophane insanına sallamış. Aklınca mahalleliye baskı kuracak. Tüm değerler ve sağ duyular kendisi için birer gereksizlerdir. Varsa yoksa en değerli şey istediği gibi özgürlüktür.

TOPHANE, GEZİ KIŞKIRTMASINDA NET DURDUĞU İÇİN Mİ?

Tophane Gezi kışkırtmasında tavrını net göstermişti.  Tophane, 15 Temmuz Darbe girişiminde Taksim’e ilk çıkan semt insanıydı. Her fırsatta Tophane insanı üzerinden kutsallara saldırmayı maharet bilenlerin dertleri, hınçları bu mu acaba? Bu ülkenin polisiyle sorunu olanlar, her fırsatta polise saldırmaktan çekinmeyenler işlerine geldiği zaman münafıklık yaparak polisi de Tophane insanına karşı kışkırtmaktan vazgeçmiyorlar.

YAZISINDA TOPHANE HABER’E DE YER VERMİŞ

Bu hatun kişi, köşe yazısında Tophane Haber’e de yer vermiş. İçlerine fena oturmuşuz. Acıtmışız. Neymiş bir tarihte Camilerin etrafında alkol satışı yapan yerlere tepki gösteren ahalinin sesine kulak vermişiz. Kaşar, bunu köşesine taşımış. Aklı olsa böyle bir suçlamadan şeref duyacağımızı düşünürdü. Cami etraflarında alkol satışı yapan yerlere ve ona izin verenlere tepki göstermek yayın politikamız için bir gurur kaynağıdır.

Tophane Haber 
Editör: Tophane HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI