Bugun...


Gönülbağı’nın Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
Gönülbağı Vakfı tarafından dokuzuncusu düzenlenen Kur’an Okuma Yarışması, Kılıç Ali Paşa Camisi’nde gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2016 00:02
Gönülbağı’nın Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Tophane’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Gönülbağı Vakfı tarafından dokuzuncusu düzenlenen Kur’an Okuma Yarışması, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Kılıç Ali Paşa Camisi’nde İkindi namazının ardından gerçekleştirildi.

Orta Öğretim öğrencisi 10 yarışmacının yarıştığı etkinliğe Tophane semt sakinleri aileleriyle birlikte iştirak ettiler. Kur’an Okuma yarışmasından önce Gönülbağı’nın genç üyeleri tarafından ilahilerin yanısıra Hadis-i Şerif’ler okundu.

10 genç yarışmacının birbirinden güzel sesleriyle okudukları Kur’an ayetlerinin Türkçe mealleri açıklandı. Yarışmanın son bölümünde ise ilk 3’e giren yarışmacıların açıklanması ve ödüllerinin takdim bölümünde ise nefesler tutuldu. Tüm yarışmacılara takdir sertifikası ile eğitim-öğretimlerine küçük katkı olması nedeniyle kırtasiye malzemeleri verildi. 

Jüri üyeleri tarafından tecvid, mahreç, kıraat, makam ve etkileşim alanlarında puanlama yapılarak değerlendirilen yarışmacılar arasında ilk üçe girenlerin isimleri ve aldıkları hediyeler ise şöyle:

BİRİNCİ: İbrahim Ethem Yavuz (Laptop)
İKİNCİ: Mehmet Özer (Ipad)
ÜÇÜNCÜ: Ahmet Demir (Bisiklet)

JÜRİ: Rauf Cesur, Refik Yavuz, Nuri Çakmaktaş, Necdet Naci ve Ali Rıza Avcı

Yarışmaya katılanların isimleri ise şöyle: Abdullah Geyik, Ahmet Demir, Emir Avli, Yunus Doğan, Mert Duman, Abdullah Gökçe, İbrahim Ethem Yavuz, M.Beşir Yılmaz, Furkan İnan, Mehmet Özer, Emir Gökçe.
Editör: Eyüp GüzelYORUMLAR

yaşar
16-05-2016 10:49:00

allah razı olsun çok güzel bir etkinlik düzenlemişler tophaneliler.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI