Bugun...


Chp'li Sezgin Tanrıkulu, Cihangir'i Meclise taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cihangir'de yaşanan sözlü sataşmayla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi verdi.

facebook-paylas
Tarih: 29-02-2016 00:34
Chp'li Sezgin Tanrıkulu, Cihangir'i Meclise taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu:

Cihangir’de ve Tophane’de meydana gelen saldırıları önlemek için herhangi bir çalışma var mıdır?

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergede Cihangir’de vatandaşların uğramış olduğu saldırıyı sordu.

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU

İstanbul Milletvekili

İstanbul Cihangir’de Roma merdivenlerinde oturan yurttaşlara bir grubun saldırdığı haberleri basına yansımıştır. Yurttaşların, akşam geç saatlerde yaşanan olayla ilgili merdivenlerde kalabalık bir şekilde oturdukları ve bu sırada davul sesleri duydukları yine basına yansıyan haberler arasındadır.

Bu bağlamda;

1. Cihangir’de yurttaşlara saldıran şahıslar kimlerdir? Bu şahıslar gözaltına alınmış mıdır?
2. Cihangir’de gerçekleşen bu saldırı ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır? Başlatılmışsa, akıbeti nedir?
3. Vatandaşların huzur ve güvenliğine kast eden şahısların bu eylemi örgütlü ve planlı bir şekilde yapıp yapmadıkları araştırılacak mıdır?
4. Cihangir’de ve Tophane’de meydana gelen saldırıları önlemek için herhangi bir çalışma var mıdır? Güvenlik tedbirlerinin artırılmasına yönelik faaliyetler bulunmakta mıdır?


YORUMLAR

eyalet savcısı
29-02-2016 19:38:00

helal olsun adamlara hem vallahi hem billahi adamlar nasılda birbirlerine sahip cıkıyor sözüm ona cihangir elden gidiyomuş bir bardak suda fırtına tamda bu işte adam köşelerrinde yazıyor tv lerde program yapıyo buda yetmiyomuş gibi birde meclise cıkıyorlar yakında reisi cumhurda acıklama yaparsa hic şaşırmam haa bizde sözde ikdidarız kimsesin yüzümüze bakyıgı yok yazıklar olsun bin defa yazıklar olsun hic bir maneviyatı olmayan b izden başka herkese hizmet veren bu ziyniyete yazıklar olsun adamlar kültürlerini bozuyor diye resmen döneri yasakladılar avrupanın bir ülkesinde bizim özgürlük demokrasi sanat vs vs diye diye özümüzü unutturdular sen veya ben özümüzü unuttukdan sonra ikdidar olsan ne yazar olmasan ne yazar istersen ölene kadar hükümet senin olsunbana sahip cıkmayan benim degerlerimi kollamayan adamlar veya vekiller hakkım size varsa eger haramdır bilesiniz

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI