Bugun...


Çağdaş Ses Gazetesinin Yalan Haberi
Kendilerini gericiliğin karşısında diye tanımlayan tuhaf bir çizgisi bulunan Çağdaş Ses Gazetesi'nin yalan haberi "pes" dedirtti.

facebook-paylas
Tarih: 07-07-2015 15:40
Çağdaş Ses Gazetesinin Yalan Haberi

Tophane ve Galata'da bulunan Kılıç Ali Paşa Camisi, Beyazıd-ı Cedid Camisi ve Müeyyetzade Camisi'nin sokağında ve etrafında sayıları artmaya başlayan alkollü içki satışı yapan bar/cafelere gerek bölgedeki vatandaşlar gerekse de Galata Platformu tarafından gösterilen tepkiler artıyor.

Bu tepkiler; kendilerini gericiliğin karşısında çağdaş yaşamın sesi olarak tanımlayan çevreler tarafından rahatsızlıkla karşılandı. Çağdaş Ses isimli gazete bu konuyu “Beyoğlu’nda içkili mekanlar kapatılsın kampanyası” şeklinde çarpıtarak haberleştirdi.

Mahallelinin camilerini koruma altına alma refleksini gericilik olarak gören gazete, Camilerin etrafında alkollü bar açılmasını ise çağdaş bir yaşam olarak kabul ettiği ön görülüyor.

 

İŞTE GAZETENİN O HABERİ

Beyoğlu’nda içkili mekanların kapatılması için kampanya başlatıldı. Galata Platformu adı altında örgütlenen bir grup, günlerdir Beyoğlu’nda içkili mekanların kapatılması için eylem yapıyor. Camilerin bulunduğu sokaklarda açılan barların kapatılmaması halinde tepki ve eylemlere ısrarlı bir şekilde devam edeceklerini bildiren, kimlerden oluştuğu belli olmayan Galata Platformu adlı grup, Taksim'de yaptığı eylemlerde ve sosyal meydaki paylaşımlarında, “Kılıç Ali Paşa Camii ve Külliyesi’nin restorasyonu; etrafına barlar açılsın diye miydi?”, “Camiler, hastaneler ve okullar… Bunların her biri saygıyı ve özeni hak ediyor. Bunların çevresinde alkol satışı yapılamaz”, “Cami, hastane ve okul çevrelerinde uyuşturucu ve alkole hayır” şeklinde söylemlerde bulunuyor.  

Gruba en büyük desteği ise yandaş Akit gazetesi sunuyor. Akit gazetesi, grubu Beyoğlu sakinleri olarak sunuyor. 


YORUMLAR

ESKI TOPHANELI
27-08-2015 01:50:00

EVET, BEN DE BUNA KATILIYORUM. IBADET EDILEN YERDE VE CEVRESINDE BU TUR HAREKETLERIN OLMASI DOGRU DEGILDIR. OKUL , CAMI,HASTANE CEVRESINDE ICKI, UYUSTURUCU VE GENEL EVLERIN OLMAMASI GEREKIR. EGER OLURSA BIZ BU YENI NESILDEN NE BEKLEYEBILIRIZ KI O ZAMAN ?

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI